Billionaire Chamath Palihapitiya: Bitcoin to „Schmuck Insurance“ Chamath Palihapitiya.

Dyrektor generalny Social Capital i Virgin Galactic Chamath Palihapitiya, w niedawnym wywiadzie z Unchained, opisał Bitcoin jako „schmuck insurance“, dodając, że inwestorzy, którzy dodają kryptońskie aktywa do swojego portfela jako nieskorelowane zabezpieczenie, robią to w celu ochrony swojego majątku.

W ten sposób, gdy rząd podejmuje działanie, które byłoby ogólnie nazywane przez społeczeństwo złym pomysłem (ale jest napędzane przez krótkookresowe bodźce polityczne) i wpływa na gospodarkę finansową, inwestorzy mieliby coś do zarzucenia.

„Jedna rzecz, z której zdałem sobie sprawę we wszystkim, w każdym produkcie, to potrzeba prawdziwej prostoty. I właśnie dlatego zachęcałbym ludzi, aby naprawdę przyjęli prostotę tego, czym jest Bitcoin, czyli – w zasadzie jest to schmuck insurance na wypadek, gdyby ludzie za to odpowiedzialni naprawdę to spieprzyli“, powiedział.

ICYMI: Redaktor Bloomberg podaje 6 powodów, dla których to był zły rok dla Bitcoina.

43-letni miliarder uważa, że ci w legislaturze mają tendencję do tego, co określił jako „krótkoterminowe rozwiązanie typu window dressing“, które na dłuższą metę wpłynęłoby na gospodarkę, jak w przypadku obecnej sytuacji gospodarki USA. Rząd kontroluje ponad 50% PKB kraju w wyniku wzrostu deficytu i zadłużenia.

Komentując, dlaczego uważa, że Bitcoin byłby w najlepszej sytuacji, aby służyć jako żywopłot zamiast jakiegokolwiek innego aktywu, Palihapitiya powiedział: „Bitcoin jest dla mnie jedyną rzeczą, jaką do tej pory widziałem, która jest naprawdę zasadniczo niezwiązana z tą decyzją – z procesem podejmowania decyzji i z tym organem decyzyjnym“.

Kontynuuje, „ponieważ w ostatecznym rozrachunku każda inna klasa aktywów – akcje, długi, nieruchomości, towary – jest ściśle, ściśle powiązana z ramami prawnymi i powiązaniami na rynku finansowym, które łączą wiele rządów, które w pewien sposób zachowują się w ten sposób“.

Zapytany o to, jak wszedł do społeczności Bitcoinów, Chamath Palihapitiya wyjaśnił, że jego decyzja o wstąpieniu do świata Bitcoinów była stymulowana przez znaną osobę w kryptońskiej przestrzeni – Wencesa Casaresa, dyrektora generalnego portfela Xapo Bitcoinów. W drodze do Las Vegas na 40. rocznicę urodzin Casaresa, szef Xapo podrzucił Palihapitiya cyfrową walutę. Po tym wydarzeniu miliarder dokonał pierwszego zakupu BTC, który był wart milion dolarów.

25. Juni 2020