Billionaire Chamath Palihapitiya: Bitcoin to „Schmuck Insurance“ Chamath Palihapitiya.

Dyrektor generalny Social Capital i Virgin Galactic Chamath Palihapitiya, w niedawnym wywiadzie z Unchained, opisał Bitcoin jako „schmuck insurance“, dodając, że inwestorzy, którzy dodają kryptońskie aktywa do swojego portfela jako nieskorelowane zabezpieczenie, robią to w celu ochrony swojego majątku.

W ten sposób, gdy rząd podejmuje działanie, które byłoby ogólnie nazywane przez społeczeństwo złym pomysłem (ale jest napędzane przez krótkookresowe bodźce polityczne) i wpływa na gospodarkę finansową, inwestorzy mieliby coś do zarzucenia.

„Jedna rzecz, z której zdałem sobie sprawę we wszystkim, w każdym produkcie, to potrzeba prawdziwej prostoty. I właśnie dlatego zachęcałbym ludzi, aby naprawdę przyjęli prostotę tego, czym jest Bitcoin, czyli – w zasadzie jest to schmuck insurance na wypadek, gdyby ludzie za to odpowiedzialni naprawdę to spieprzyli“, powiedział.

ICYMI: Redaktor Bloomberg podaje 6 powodów, dla których to był zły rok dla Bitcoina.

43-letni miliarder uważa, że ci w legislaturze mają tendencję do tego, co określił jako „krótkoterminowe rozwiązanie typu window dressing“, które na dłuższą metę wpłynęłoby na gospodarkę, jak w przypadku obecnej sytuacji gospodarki USA. Rząd kontroluje ponad 50% PKB kraju w wyniku wzrostu deficytu i zadłużenia.

Komentując, dlaczego uważa, że Bitcoin byłby w najlepszej sytuacji, aby służyć jako żywopłot zamiast jakiegokolwiek innego aktywu, Palihapitiya powiedział: „Bitcoin jest dla mnie jedyną rzeczą, jaką do tej pory widziałem, która jest naprawdę zasadniczo niezwiązana z tą decyzją – z procesem podejmowania decyzji i z tym organem decyzyjnym“.

Kontynuuje, „ponieważ w ostatecznym rozrachunku każda inna klasa aktywów – akcje, długi, nieruchomości, towary – jest ściśle, ściśle powiązana z ramami prawnymi i powiązaniami na rynku finansowym, które łączą wiele rządów, które w pewien sposób zachowują się w ten sposób“.

Zapytany o to, jak wszedł do społeczności Bitcoinów, Chamath Palihapitiya wyjaśnił, że jego decyzja o wstąpieniu do świata Bitcoinów była stymulowana przez znaną osobę w kryptońskiej przestrzeni – Wencesa Casaresa, dyrektora generalnego portfela Xapo Bitcoinów. W drodze do Las Vegas na 40. rocznicę urodzin Casaresa, szef Xapo podrzucił Palihapitiya cyfrową walutę. Po tym wydarzeniu miliarder dokonał pierwszego zakupu BTC, który był wart milion dolarów.